Translate

4 Nisan 2016 Pazartesi

Zor Transfer Uygulaması

Merhabalar Tekrar;
Hep görüp heves edip denemek istediğim şu meşhuuur zor transfer tekniğini sonunda uyguladım.
İlk denemem diyebilirim. Pekte bir şirin oldu kanımca
Gelelim malzemeler ve yapılışına;
*Şişe (ben süt ve şalgam şişesi kullandım sizin zevkinize kalmış)
*Akrilik boya - beyaz (transferde zeminin açık renk olması çok önemli)
* Transfer tutkalı
* Çeşitli Fırçalar
* Islatmak için sünger
* Su bazlı vernik
* Süslemek için jüt ipi ve dantel parçası
* Pastacı spatulası (silikon)

Öncelikle 3 kat falan şişemizi beyaza boyuyoruz. Katlar arası bekleme süresine dikkat ediyoruz tabi. İyice kuruduktan sonra lazer printerden çıkartılmış olacak (diğerlerinde uygulamada boya dağılacaktır) resmimizi kenarladan düzgünce kesiyoruz. Benin resmim yazı olduğu için çıktı almadan önce yapıştırınca harflerin ters görünmemesi için mirror yapıyoruz yani ters çeviriyoruz. Özalitçi de çıktı alabilirsiniz bu arada.
Resmin ön yüzüne bolca transfer tutkalı sürüp zaman kaybetmeden zemine tek seferde düzgünce yapıştırıyoruz altta hava kabarcığı ve kabartı kalmaması için pastacı spatulası ile bastırarak alttaki tutkalın düzgünce çıkmasını sağlıyoruz. 1 Gün kurumaya bırakıyoruz. Kuruyunca ıslak sünger ile iyice ıslatıp parmağımızla kağıdın soyulmasını sağlıyoruz böylece desen şişemize geçmiş oldu.
Katlanmamasına dikkat etmek ve hava kabarcığı kalmaması çok önemli. Zemini iyice temizledikten sonra 2-3 kat vernikliyoruz. Kuruduktan sonra ben jüt ip dantel ve yarım inci ile süsledim zor mama keyifli bir çalışma oldu.
Umarım sizde beğenirsiniz.


 Mutlu günler dilerim.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder